O mnie
Serdecznie zapraszam
Naturalnie barbara krasowska Studio Dobrego Zdrowia
Poznaj mnie i moje studio
– Pracę
z pasją
Naturalnymi metodami dbania o zdrowie i dobre samopoczucie zainteresowałam się dopiero w dojrzałym wieku. Świadczy to o tym że nigdy nie jest za późno.

Krótka Historia

Po ukończeniu 30 roku życia i urodzeniu dwójki dzieci moje zdrowie mocno się nadwyrężyło. Straciłam pęcherzyk żółciowy, moja tarczyca odmówiła sprawności, kręgosłup tak dawał się we znaki, że dzień zaczynałam od garści tabletek. Nastrój także uległ pogorszeniu, bo jak cieszyć się z życia i dzieci gdy boli całe ciało. I tak 10 lat tułałam się od jednego do drugiego specjalisty i niewiele to pomagało. Zdałam sobie sprawę, że tak dłużej nie można żyć, że nie mogę poddać się i oddać swojego zdrowia i życia tylko w ręce lekarzy. Bo przecież moje zdrowie to JA. Elementem kluczowym prowadzącym do dobrego stanu zdrowia jest między innymi świadomość i umiejętność właściwego nim zarządzania. Doceniłam to dopiero jako dojrzała kobieta, ale lepiej późno niż wcale.

Zaczęłam poszukiwać naturalnych metod. Tak trafiłam do Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu, gdzie studiując Terapie Naturalne zakończyłam ten kierunek obrona pracy na temat „Rola makrobiotyki w profilaktyce chorób cywilizacyjnych z uwzględnieniem chorób nowotworowych” pod kierunkiem Pani dr Bożeny Ryszawskiej Grzeszczak. Dodatkowo zdobyłam dwa nowe zawody: bioenergoterapeuta i naturopata. Cały czas praktykuję i uczę się, jak poprzez jogę, właściwe odżywianie i wprowadzenie równowagi do organizmu można stać się świadomym własnych działań i konsekwentnie dążyć do poprawy jakości życia a tym samym zdrowia. Za swoje dolegliwości przestałam obwiniać wszystkich na około. Stan mojego zdrowia zaczął ulegać poprawie po uświadomieniu sobie jakie naprawdę siły panują w naszym życiu. Staram się obserwować swój organizm i widzę, że nie tylko jedzenie ale także właściwe zarządzanie swoim życiem pomaga nam zapewnić równowagę wewnętrzną i zdrowie.

Dodatkowo w wieku 42 lat ponownie zostałam mamą. Los dał mi jeszcze jedną szansę na wychowanie małego człowieka w zgodzie z prawami natury. Dlatego znajomość zasad jak żyć w zgodzie z naturą i samym sobą, dała mi także większą świadomość macierzyństwa.
Widząc efekty praktyki jogi, pochłonęła mnie ona na tyle głęboko, że obecnie jestem instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga i staram przekazać się zasady jej praktykowania , sposoby oddychania, techniki uważnościowe i wizualizacje, aby poczuć się dobrze ze swoim ciałem i uspokoić umysł. Ukończone studia podyplomowe Holistyczne Zarządzanie Zdrowiem na Politechnice Opolskiej pozwoliły mi jeszcze głębiej zrozumieć i stosować zasady tej starożytnej wiedzy.

Sztuką jest nauczyć się innego podejścia do siebie samego i wzięcia odpowiedzialności za stan naszego organizmu, jego funkcjonowanie i budowanie zdrowia. Za nasze dolegliwości najczęściej obwiniamy wszystkich i wszystko dookoła, a ten stan może się przecież zmienić, gdy tylko uświadomimy sobie jakie siły panują w naszym życiu. Poprzez wprowadzenie równowagi pomiędzy nimi możemy stać się świadomymi naszych działań i konsekwentnie dążyć do poprawy jakości naszego życia a tym samym zdrowia.

Z całego serca zachęcam wszystkich do wzięcia swojego zdrowia we własne ręce, poznania jogi i jej dobroczynnego wpływu na całe życie. Ja chętnie pomogę i posłużę jako drogowskaz.

moja

Edukacja i umiejętności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris convallis lobortis arcu, a pellentesque velit tempus quis. Vestibulum id velit tempus, aliquet odio non, blandit sem. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Aenean nec ante facilisis, mattis enim id, rutrum lacus.

]

2017

 • Opiekun metabolic balance ®
]

2016

 • Czeladnik naturopata

 

 

]

2015

 • Instruktor Hatha Joga
 • Kurs I i II stopnia Masaż Dźwiękiem
 • Reiki – Kurs II stopnia naturalnego uzdrawiania

 

 

]

2014

 • Czeladnik – Bioenergoterapeuta
 • Metoda Silvy
 • Reset – Rafferty Energy System of Easing the Temporomandibular joint
]

2013

 • Reiki – Kurs I stopnia naturalnego uzdrawiania
 • Warsztaty Terapii Naturalnych
 • Trzystopniowy kurs ziołolecznictwa
W

2015-2016

Studia podyplomowe „Holistyczne zarządzanie zdrowiem” – Politechnika Opolska
W

213-2015

Zawód bioenergoterapeuta „Terapie naturalne” – Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu
W

1989-1985

Magister Rolnictwa – Akademia Rolnicza we Wrocławiu
Zapraszam do mojego studia na:
Jogę dla dorosłych i dzieci, Jogę dla kobiet w ciąży, Świecowanie uszu, Dźwiękoterapię, Reiki, Reset, Doradztwo żywieniowe matabolic balance ®
Kontakt
NIP: 9261360914
REGON: 532232371
mobile: + 48 607 886 060
Adres
ul. Wygonowa 81 lok 10
45-402 Opole

Pin It on Pinterest

Share This