O mnie

IMG_0509 as Smart Object-1Po ukończeniu 30 roku życia i urodzeniu dwójki dzieci moje zdrowie mocno się nadwyrężyło. Straciłam pęcherzyk żółciowy, moja tarczyca odmówiła sprawności, kręgosłup tak dawał się we znaki, że dzień zaczynałam od garści tabletek. Nastrój także uległ pogorszeniu, bo jak cieszyć się z życia i dzieci gdy boli całe ciało. I tak 10 lat tułałam się od jednego
do drugiego specjalisty i niewiele to pomagało. Zdałam sobie sprawę, że tak dłużej nie można żyć, że nie mogę poddać się i oddać swojego zdrowia i życia tylko w ręce lekarzy. Bo przecież moje zdrowie to JA. Elementem kluczowym prowadzącym do dobrego stanu zdrowia jest między innymi świadomość i umiejętność właściwego nim zarządzania. Doceniłam to dopiero jako dojrzała kobieta, ale lepiej późno niż wcale :)

Zaczęłam poszukiwać naturalnych metod. Tak trafiłam do Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia
we Wrocławiu, gdzie studiując Terapie Naturalne zakończyłam ten kierunek obrona pracy na temat „Rola makrobiotyki w profilaktyce chorób cywilizacyjnych z uwzględnieniem chorób nowotworowych” pod kierunkiem Pani dr Bożeny Ryszawskiej Grzeszczak. Dodatkowo zdobyłam dwa nowe zawody: bioenergoterapeuta i naturopata. Cały czas praktykuję i uczę się, jak poprzez jogę, właściwe odżywianie i wprowadzenie równowagi do organizmu można stać się świadomym własnych działań i konsekwentnie dążyć do poprawy jakości życia a tym samym zdrowia. Za swoje dolegliwości przestałam obwiniać wszystkich na około. Stan mojego zdrowia zaczął ulegać poprawie po uświadomieniu sobie jakie naprawdę siły panują w naszym życiu. Staram się obserwować swój organizm i widzę, że nie tylko jedzenie ale także właściwe zarządzanie swoim życiem pomaga nam zapewnić równowagę wewnętrzną i zdrowie. Dodatkowo w wieku 42 lat ponownie zostałam mamą. Los dał mi jeszcze jedną szansę na wychowanie małego człowieka w zgodzie z prawami natury. Dlatego znajomość zasad jak żyć w zgodzie z naturą i samym sobą, dała mi także większą świadomość macierzyństwa.

Widząc efekty praktyki jogi, pochłonęła mnie ona na tyle głęboko, że obecnie jestem instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga i staram przekazać się zasady jej praktykowania , sposoby oddychania, techniki uważnościowe i wizualizacje, aby poczuć się dobrze ze swoim ciałem i uspokoić umysł. Ukończone studia podyplomowe Holistyczne Zarządzanie Zdrowiem na Politechnice Opolskiej pozwoliły mi jeszcze głębiej zrozumieć i stosować zasady tej starożytnej wiedzy.

Sztuką jest nauczyć się innego podejścia do siebie samego i wzięcia odpowiedzialności za stan naszego organizmu, jego funkcjonowanie i budowanie zdrowia. Za nasze dolegliwości najczęściej obwiniamy wszystkich i wszystko dookoła, a ten stan może się przecież zmienić, gdy tylko uświadomimy sobie jakie siły panują w naszym życiu. Poprzez wprowadzenie równowagi pomiędzy nimi możemy stać się świadomymi naszych działań i konsekwentnie dążyć do poprawy jakości naszego życia a tym samym zdrowia.

Z całego serca zachęcam wszystkich do wzięcia swojego zdrowia we własne ręce, poznania jogi i jej dobroczynnego wpływu na całe życie. Ja chętnie pomogę i posłużę jak drogowskaz :)

 

joga col