Echa Narodowego Kongresu Naturoterapii.

Podzielę się tutaj z Wami doniesieniami z Kongresu, który odbył się 4 marca 2017 r.  Wiele ciekawych informacji ze świata medyczno – naturoterapeutycznego. 1000 uczestników, w tym wielu znanych, świadomych lekarzy, naturopatów, dietetyków. Tematem było budowanie odporności i walka z chorobami cywilizacyjnymi.

Jako pierwsza Pani dr Dorota Kalwajt podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu kinezjologii. Generalnie jest to dziedzina nauki, która łączy medycynę wschodu i zachodu, Zajmuje się ruchem ciała człowieka w rozumieniu psychologicznych, emocjonalnych i fizjologicznych reakcji ludzkiego organizmu na szeroko rozumiany BODZIEC. Tym bodźcem jest również często towarzyszący nam STRES niestety trwający przewlekle. W takich warunkach jednym z pierwszych układów, który reaguje jest układ pokarmowy. Kto dziś nie ma problemów trawiennych? Zgaga, wzdęcia, problemy z wypróżnianiem to tylko ułamek dolegliwości tego układu.

Dr Kalwajt zaprezentowała tzw. test mięśniowy, którym to możemy sprawdzić co osłabia a co wzmacnia np. nasz żołądek, i ciekawe ćwiczenie, wspomagające tradycyjne metody leczenia chorób układu pokarmowego wykorzystujące punkty neuroczuciowe, które to w odpowiedni sposób pobudzone usprawniają przepływ krwi i limfy. Kochani, utwierdziłam się tylko w swoich przekonaniach i wniosek z tego wyciągnęłam taki, że możemy nauczyć się komunikować z własnym ciałem poprzez mięśnie i wszystko czego doświadczamy ma wpływ na nasze ciało, a tym samym samopoczucie i zdrowie. Oddziałują na nas zarówno dobre jaki i przykre myśli, dlatego zdecydowanie będę trzymać się tylko tych dobrych! I polecam to do praktyki wszystkim.

Zapraszam do mojego studia na:
Jogę dla dorosłych i dzieci, Jogę dla kobiet w ciąży, Świecowanie uszu, Dźwiękoterapię, Reiki, Reset, Doradztwo żywieniowe matabolic balance ®
Adres
ul. Wygonowa 81 lok 10
45-402 Opole
Kontakt
NIP: 9261360914
REGON: 532232371
mobile: + 48 607 886 060

Pin It on Pinterest

Share This